Co čtu | Proč jsme se rozešli

Zjistila jsem, že v poslední době už zase pomalu nečtu nic jinýho, než romány.. Moje profesorka by mi asi řekla, že to není hodnotná literatura a ať jdu radši číst ten Chrám matky boží, co mám dneska odevzdat a jsem na straně 30, ale na to už je asi pozdě.



 Knížku Proč jsme se rozešli mi opět půjčila moje chodící knihovna Anička. U ní na posteli jsem si přečetla první kapitolu a chtěla jsem číst dál a dál, ale nemohla jsem, protože přišla klasika "Markét, notak, pojď si povídat." a tak jsem jí teda odložila na další den. Pak samozřejmě jsem četla ve škole a vůbec jsem se nesoustředila na učení (jsem špatná studentka, já vím) a asi za pět dnů jsem jí dočetla
 Příběh je o holce, která svýmu bývalýmu klukovi hodila před dveře krabici s dopisem a věcma, který představujou nějakou spojitost s jejich vztahem. Celá ta knížka je vlastně ten jeden dopis a každá kapitola popisuje story, která se váže k těm věcem (například lístek na basketbalový zápas). Čtenář se postupně dozvídá, jak se seznámili, jak se jejich vztah vyvíjel a na konci samozřejmě to, jak se rozešli. Líbí se mi, že to není slaďárna, protože ona mu píše ve chvíli, kdy už do něj není zamilovaná a je tak akorát pěkně naštvaná. Příběh mi celou dobu připadal hodně realistickej a to je podle mě velký plus, protože moc nemusím, když čtu knížku o lidech v mým věku a chovaj se jako dospělí, co už za sebou maj tunu vztahů a chystaj svatbu. Velký plus taky přiikládám ilustracím, který jsou trefný a moc pěkný.


 
 Pokud bych tedy měla říct, jestli si knihu přečíst nebo nepřečíst, tak pokud už vás omrzely přeslazené milostné příběhy, tak tohle je něco pro vás. 

You May Also Like

4 komentářů

 1. Chrám Matky Boží jsem ani nečetla :D, taky jsem dávala přednost všemožným knížkám.. hlavní je, co nejvíce oddálit povinnou četbu.
  Knížka vypadá zajímavě, líbí se mi, že je psaná dost nezvykle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :D.. Je taková nezvyklejší, určitě si ji přečti :)

   Vymazat
 2. To je super knížka! :) Vypadá zajímavě. Mám ráda nové příběhy se zajímavou zápletkou.

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat