Sami sebou

„Bejt sám sebou se mi nikdy nevyplatilo, tak se radši přetvařuju..” Věta, za kterou by si plno lidí zasloužilo facku. 


jsem 100% nekuřák, ale proč si zase jako malá nehrát na to, že je čokoládová trubička cigareta s lidma, který se nebojej ukázat, kdo jsou

Vlastně to není ani tak dávno, co jsem se potkala s někým, kdo se mi za každou cenu snažil různými způsoby zavděčit, zalíbit se mi. Ze začátku mi připadal jako fajn osobnost, ale nakonec jsem začala zjišťovat, jak jsou některý věci úplně jinak, než se na první pohled zdály a pak přišla ta slavná věta, že se mu nikdy nevyplatilo být sám sebou.. Díky bohu jsem na to přišla téměř hned. A to je teda lepší se celej život přetvařovat? Stále se kontrolovat a v podstatě nikdy se necítit uvolněně? Blbost.. Říkala jsem si, jak hrozně by mě třeba zklamalo, kdybych s nějakým člověkem trávila vážně dlouhou dobu čas a pak by vyšlo najevo, že vlastně tu hudbu, kterou posloucháte, ale většině lidí se vůbec nelíbí, ty filmy, které máte rádi, ale pro ostatní jsou to starý vykopávky, vůbec nemá rád a nikdy se mu nelíbily... a bum, najednou před váma stojí v podstatě cizí člověk a to, co o něm víte, vlastně nemusí být pravda. Mně se to nikdy nestalo, ale znám jeden takovej případ a tak nějak mi z toho jde mráz po zádech. To, že nás někdo nemá rád takový, jaký jsme neznamená, že jsme špatný a ani ten člověk nemusí být špatnej, jen se mu prostě líbí něco jinýho, tak proč se tomu přizpůsobovat, když ve světě existuje tolik lidí, kteří vás budou milovat přesně proto, že si rádi o víkendech přispíte, zbožňujete starý francouzský komedie a nelíbí se vám česká rapová scéna. 
 Každej máme nějaký chyby, děláme něco špatně, něco neumíme, něco se nám nelíbí.. Jsme jenom lidi, každej jinej a přece tak stejný. Nikdo není dokonalý stvoření, který nikdy nezakopne, nikdy neřekne sprostý slovo, nikdy se nezmýlí, ale o tom to je a pokud nás někdo má vážně rád, tak ať i s tím, že se občas smějeme v nevhodnou chvíli nebo řekneme něco pitomýho.
 Abych se ale dostala k pointě toho, co píšu.. je zbytečný se bát toho, že nás někdo nebude mít rád proto, jaký skutečně jsme. I když si třeba s našim "falešným já" uděláme spousty nových a zajímavých kamarádů, tak to nikdy nebude tak opravdový, jako když jsme to vážně my. 
 Žijeme v době, kde v podstatě na všech sociálních sítích vidíme jednu větší dokonalost než druhou a skoro nikdo tam není takový, jako v reálným životě. Například za romantickými fotkami párů se můžou skrývat pěkně ošklivé hádky, a tak bysme si měli asi měli říct, že nikdy nic není tak růžový, jak se na Instagramu zdá. Většina lidí sdílí jen ty dobrý věci ze svýho života, fotí se ze správnýho úhlu a to i včetně mě a určitě i vás, ale za tím vsím se vždycky skrývá jen obyčejnej nedokonalej člověk jako jsme my všichni. 

You May Also Like

8 komentářů

 1. Souhlasím, sama jsem s tímhle měla dlouho problém. Během dospívání jsem hrozně chtěla zapadnout do různých kolektivů a jako tichý introvert jsem nezapadala nikam. Tak jsem si často hrála na něco, co jsem nebyla a tím spíš mě samozřejmě lidi rádi neměli. Od doby, co jsem se sama se sebou smířila, že nejsem taková ta fajn holka, která přijde do místnosti, usmívá se a hned je všem sympatická, tak jsem spokojenější a kupodivu i to okolí mě má raději. Každý má svá pozitiva a negativa :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To znám, jako introvertka jsem taky nikdy nikam moc nezapadala. Máš pravdu :)

   Vymazat
 2. Máš naprostou pravdu. :) Zrovna nedávno jsem zjistila, že jsem jakou dobu byla s člověkem, se kterým si vlastně nemám co říct... snažil se mi zalíbit. Ne, to prostě nejde. Já se snažím být sama sebou za každou cenu, i když se to třeba někomu nebude líbit. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Bohužel to takto lidi dělají, já vždycky byla sama sebou a lidé mě za to také neměli rádi. Možná proto, že to sami neuměli? Kdo ví. Oni na to všichni jednou přijdou :)

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi si na to každý musí přijít sám, je to tak :)

   Vymazat
 4. Taky nemám ráda různé přetvářky. Nejlepší co člověk může udělat být sám sebou a na nic si nehrát. :)

  OdpovědětVymazat