Photo diary | Vzpomínky na Španělsko

Španělsko nikdy nepatřilo mezi mé "top" země, které bych chtěla jednou navštívit, ale ve škole se naskytla ta možnost tam jet a hodně lidí od nás ze třídy se na ten zájezd přihlásilo a tak jsem si řekla, že jsem už dlouho u moře nebyla a že by to mohla být fajn dovolená a taky byla.


Náš hotel byl v přímořském městě Oropesa del Mar, kde vlastně nebylo nic extra zajímavého, ale moře tam bylo a to bylo zásadní.
Adrenalinem pro mě bylo vylézt tamější Oropeské pohoří, kde sice vrchol, na který jsme lezli, měl jen 360 metrů nad mořem, ale v tom šíleném vedru to bylo opravdu neskutečně vyčerpávající, Konečný pohled dolů byl však k nezaplacení.
Město Tarragona
Takové typické Španělské město s hodně památkami a krásnými uličkami.Město Peñíscola 
Na tomhle místě se mi moc líbilo. Bíle laděné domky byly krásné a v samém centru stál papežský hrad, kde se mimochodem natáčela Hra o trůny, na kterou sice nekoukám, ale je to zajímavý fakt. 
Valencie
Snad všem známá a překrásná Valencie mě ničím nezklamala. Je to opravdu krásné město. Navštívili jsme také Oceanographic, kde jsou nejrůznější akvária s mořskými živočichy.


Celý zájezd jsme zakončili noční oslavou Svatého Jana, která je ve Španělsku hodně vážená. Na pláži se zakládají ohýnky a jedna obrovská vatra. Ta se o půlnoci zapálí a lidé si napíšou na papírek přání, vatru sedmkrát oběhnou a pak si jdou smočit nohy do moře, kam také své přání hodí. Byla to kouzelná noc, opravdu. You May Also Like

16 komentářů

 1. ach, to jsou tak úžasné fotky ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Oropesa, Valencie, Oceanografic :) hned se mi vrací vzpomínky, ale tipuji, že můj článek o Španělsku už jsi viděla, snad jsem od tebe měla i komentář :) viděla jsi toho ale víc než já, třeba to pohoří a pár dalších městeček :) krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, tvůj článek jsem četla :) bydleli jsme i na tom samém místě :)
   Děkuji :)

   Vymazat
 3. Do Španělska bych se ráda podívala také, ta Valencie vypadá docela lákavě.:)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 5. Wau, ten lustr vypadá skvěle :D

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky :) do Španělska bych se taky jednou ráda podívala, ještě jsem tam nebyla... :)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky, ve Španělsku jsem byla 2x a super, hodně se mi líbilo v Barceloně 😉
  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 8. Nádhera, moc pěkné fotky :) Španělsko právě patří mezi země, které bych chtěla navštívit, jelikož jsem se i španělsky učila a ta jejich kultura mě dost oslovila. Bohužel jsem ještě neměla příležitost, takže doufám, že se brzy naskytne jako tobě :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 9. Já jsem ve Španělsku byla jako malá a moc si to nepamatuji. Když vidím tvoje fotky, tak bych hned jela. Musím navštívit. :)

  OdpovědětVymazat